Yakacık Trambolin

Anasayfa » Hizmet Bölgelerimiz » Yakacık Trambolin

Yakacık Trambolin

Yakacık trambolin çocuk yaştan itibaren insanların hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerini sağlayan önemli bir spor aletidir. Trambolin denilince eğlence kelimesinin kullanılması da çok yanlış olmayacaktır. Çünkü kişinin spor yaparken eğlenmesi trambolin aletiyle gerçekleşir. Yaylar üzerine kurulan trambolin özelinde farklı modeller vardır. Çok farklı mekanlarda trambolin kullanımı söz konusu olurken aletlerin sahip oldukları durumlara ilişkin belirli periyotlarda bakımları da gereklidir. Bununla birlikte çocuklara uygun daha küçük boyutlarda trambolin örnekleri bulunur.

Yakacık Trambolin
Yakacık Trambolin

Temelinden başlanılacak olursak trambolin çelik konstrüksiyonu bulunur. Yayların alt kısmında mevcut olup merdiven ve yürüme yolları cıvatalarla bağlıdır. Trambolin kullanımlarında mutlaka merdiven ve yürüme yolu kullanılmalıdır. Yakacık trambolin için kişinin yaylara tutunması halinde kopma durumları oluşabilir. Bunun olması durumunda parçaların değişiminin gerekli olma ihtimali bile vardır. Bu yüzden mutlaka trambolin için merdiven kullanılmalı ve inerken de atlama, zıplama yapılmamalıdır. Yaylar ise zikzak olan demir kaynaklarında bulunur. Bunlar sayesinde kişinin çok daha yükseklere uçabilmesi elde edilir. Dikme profillerin takılı olduğu alan ise havuz kaynaklarıdır. Tüm bu hususların trambolin kullanımı öncesinde kontrolden geçirilmesi gerekir. Metal aksamlar için 30 ya da 20 günlük kontrol süresi var olurken yaylar için ise haftalık bakım faydalı olacaktır.

Trambolin kurulumu açısından en mühim hususların başında şüphesiz ki temel oturtma gelir. Trambolin ayaklarının hepsi zemine tam olarak aynı şekilde temas etmelidir. Herhangi bir ayağın havada kalması durumunda destek kullanılarak düzleştirme yapılabilir. Genellikle beton yüzey olsa da trambolin için zeminin beton olması şartı yoktur. Kum ya da çimen üzerine de trambolin kurulabilir, gayet güvenli bir şekilde kullanılabilir. Özellikle çocukların beden sağlıkları için avantajlar sağlayan Yakacık trambolin, çok daha hızlı bir şekilde enerjiyle eforun atılmasını da beraberinde getirmektedir. Böylelikle kişinin çok daha hızlı bir şekilde zayıflayabilmesi mümkündür. Trambolin kullanımının sevilmesi durumunda ise kişinin kendisini bu alanda geliştirmesi, akrobatik hareketlere devam etmesi söz konusu olabilmektedir. Boy atma, kas gelişimi ya da enerji harcamak gibi kazanımları olmasının yanı sıra, bambaşka bir deneyim yaşanması açısından da trambolin tercih edilebilir.

Benzer Konular

, , , ,